Film “Fränk”

Uut filmi näitame Voose Rahvamajas neljapäeval, 10.04.25 kell 10 ja kell 19.

Katkisest perest pärit Paul asub ajutiselt elama võõrasse linna, kus ta hakkab aga enese kehtestamise nimel järjest valesid otsuseid tegema. Tema vältimatut allakäiku takistab aga üks kummaline puudega mees…

Liigutav draama lubab kaasa elada keerulistele peresuhetele, lapsepõlve valudele ja ootamatu sõpruse tähendusele, pakkudes emotsionaalset teekonda, kus omal kohal on ka terav, kuid südamlik huumor.
Tähelepanu! Film on mittesoovitav alla 12-aastastele!

Selles filmis kujutatakse ühe lastekamba tegemisi nii nagu see oli selle sajandi esimesel kümnendil ükskõik millises Eesti väikelinnas.

Noorte näitlejate kehastatavad tegelased selles filmis ropendavad, tarvitavad alkoholi, nuusutavad liimi, kaklevad ja teevad palju muudki, mis on lapsevanematele ikka ja jälle muret valmistanud.

Tegijate eesmärgiks on see, et lapsed ja lapsevanemad saaksid filmis nähtut üheskoos arutada. Et see diskussioon saaks sündida, peaksid seda filmi vaatama nii lapsed, kui ka lapsevanemad.

 

Eesti film “Jan Uuspõld läheb koju”

Kui näitleja Jan Uuspõld peab filmima oma suvearmukese Britta ilusalongile promovideot, helistab talle ametlik abikaasa ja paneb ta fakti ette: mees peab koju tulema ja kõik mahalaristatud rahad tagasi teenima. Kuna Jan teeb alati nii nagu naised tahavad, hakkab ta kimbatavast olukorrast väljapääsu otsima. Lahenduseks näib olevat osaleda oma elust rääkiva filmi uusversioonis. Paraku otsustab lavastaja kehva avaliku mainega Jani kõrvale lükata. Nii ei jää mehel muud üle kui käima tõmmata suvetuur iseendaga peaosas. Aga sellega läheb nagu ikka – elu on see, mis juhtub siis kui sul on parimad kavatsused. Oma pika kodutee käigus kohtub Jan muuhulgas seksguru, meesõiguslaste, maaniliste fännide ja Looja endaga. Ta saab alandatud ja ülendatud, et leida endas üles midagi, millest ta pole seni teadlik.

Andres Maimik ja Rain Tolki kirjutatud ja lavastatud teekonnakomööda “Jan Uuspõld läheb koju” on järg menufilmile “Jan Uuspõld läheb Tartusse”. See on ajastukroonika, kus sähvatavad nii tähed kui tähekesed, tänast päeva iseloomustavad tegelaskujud, aga ka ajatud küsimused.

Osades: Ott Sepp, Märt Avandi, Indrek Taalmaa, Ain Mäeots, Karin Rask, Tarvo Sõmer, Liisa Saaremäel, Grete Jürgenson, Erich Krieger, Ott Raidmets, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Andres Maimik, Rain Tolk, Ragne Pekarev, Liisa Linhein, Märten Matsu, Karl Birnbaum, Raul Saaremets, Henry Kõrvits.

MS-12.a

EV 107 Voose Rahvamajas

Kohtume 🇪🇪24.02.25 kell 8.40 Voose küla Saia mälestusmärgi juures, seejärel liigume üheskoos rahvamajja 🍮🍰hommikukohvile ja juba kell 9.30 esinevad meile ARHAILISED MEHED Järvamaalt. Ole koos meiega🥰

Mängufilm “Must auk”

6.02.25 kell 10 ja kell 19 Voose Rahvamajas komöödiafilm, mis viib vaataja äärelinna magalarajooni, kus elavad spordisaalis muskleid pumpav Uma, Soome tööle minekust unistavad sõbrannad Maret ja Sirje ning romantikust esoteerikahuviline Jüri, kes igatsevad kõik omal moel õnne ja armastust. Kui magalarajooni vahele sirelipõõsastesse tekib salapärastel asjaoludel must auk ja ilmuvad tulnukad, hiidämblik ning põlvpükstes austerlane, hakkavad juhtuma sündmused, mis seavad küsimärgi alla äärelinna elanike lootused helgemale elule. Lugu on inspireeritud Armin Kõomägi novellide kogumikust “Minu Mustamäe” ning Andrus Kivikrähki lühiloost “Inimväärne elu”.

K-14.a, filmi pikkus 115 min.

Eesti mängufilm “Aurora”

See on lugu noorest naisest, kes on üles kasvanud tihedalt seotud, ühtehoidvas, aga ka üksteist jälgivas perekonnas. Kui aga peategelasele tekib metsik salaelu, mis vabastab teda reeglite diktaadi alt, hakkavad need kaks maailma – päritolupere ja keelatud armastus – liikuma vääramatul kokkupõrkekursil. “Armastus on inimelu kõige võimsam kogemus. Ta võib viia sind ääre peale nii heas kui halvas, ta võib anda elule tähenduse, kui ka kõik oma teel purustada.” Andres Maimik.

Voose küla jõulupidu

Mis teoaksil: vaatame üheskoos Kehra Nuku etendust”Eeslikese jõululaul”, kohtume jõuluvanaga, mängime, tantsime. Muusika valib DJ Peep. Laua katab igaüks ise, kohv, tee maja poolt.

 

Advendihommik Voose Rahvamajas

Vaatame esimese advendi hommikul kell 11 rahvamajas koguperefilmi, joome sooja teed ja kaunistame piparkooke. Täiskasvanutel võimalus mängida pinksi ja piljardit.

Etendus “Eeslikese jõululaul”

Jõuluaeg on peagi käes ja kõigil peale eeslikese ja rebase on jõululaulud selged. Ärge muretsege, küll nemadki laulusõnad pähe saavad.

Mängufilm “Vari”

Must lagi on meie toal ja meie ajal ka. Selles musta laega ajas võitleb õigluse eest Juhan Liiv, kannatav luuletaja ja sihikindel detektiiv. Ta suudab näha sügavale inimese hinge ja lahendab sünged mõrvalood 19. sajandi lõpu Eestis.

Tartu 1894, vaimuhaigla. Tulevane Eesti suur poeet Juhan Liiv põeb skisofreeniat ja jälitusmaaniat. Tema isamaa, millest ta laulda tahab, kannatab tagurliku Vene impeeriumi haardes. Toimub venestamine, millega on lämmatanud eestlaste vabaduspüüded. Liiv põgeneb ja läheb vanematekoju Alatskivile, et tervist kosutada, kuid satub hoopis kummalise mõrvaloo keskele. On tapetud talumees Madjus, kes nähtavasti on leidnud suure varanduse, mis nüüd on kadunud. Liiv ei lepi sellega, et mõrva eest võetakse kinni süütu mees ja ta otsustab uurimisse sekkuda. Ja maksab selle eest peaaegu oma eluga.

„Vari“ toob esmakordselt Eestis kinolinale Juhan Liivi tegelaskuju ja näitab teda ootamatu vaatenurga alt. Tegelaste seas on veel Alatskivi kontstaabel, ringirändavad tsirkusemaadlejad, mõisa opman, Liivi noorpõlvekallim, kooliõpetaja ja kõrtsimees, hulluarstid ja kirjastajad ja üks päris ehtne Kurat.

Filmi režissöör on Jaak Kilmi („Tagurpidi torn“, „Disko ja tuumasõda“, „Sangarid“). Stsenaariumi autor on Indrek Hargla (Apteeker Melchiori triloogia).

Eesti mängufilm “Emalõvi”

Voose Rahvamajas neljapäeval, 10.10.24 kell 10 ja kell 19 uus Eesti mängufilm “Emalõvi”, pilet 6/5 eurot.
Helena (Katariina Unt) on jõuline ja tõhus naine, kogenud kiirbiarst, kellele elu praktiliste pisiasjadega toimetulek raskusi ei valmista. Oma töö tõttu on Helena hästi kursis ka sellega, mis toimub suletud uste taga ja ööpimeduse varjus. Aga see, et ta on emana oma tütre Stefi (Teele Piibemann) juba ammu emotsionaalselt hüljanud, jääb märkamatuks.
Sel sügisel teeb nutikas aga üksildane 15-aastane Stefi teoks iga ema õudusunenäo. Tüdruk ajab juuksed maha, ei käi enam koolis, ei tule ööseks koju ning tagatipuks satub uue sõbranna Marianni õhutusel vägivaldsesse noortejõuku, kust ei puudu ei narkootikumid, julm manipulatsioon ega küberkius. Helena veedab päevad hirmu tundes ja ööd Stefit oodates ja otsides. Üheksa-aastane Sander leinab taga oma kõige kallimat mängukaaslast, oma „vanamoodi“ õde ja kannatab vanemate tähelepanupuuduse all. Abikaasa Kaarel jääb kahe tule vahele – ta püüab naiivse jonnakusega kinni hoida usalduse riismetest, samas peab ta alla neelama järjest kibedamat pettumust.
Kui Stefi satub karmi üledoosiga haiglasse, valmib Helenal meeleheitlik, isegi hullumeelne plaan. Ta kavatseb tütre kõigi eest salaja röövida ja vangistada perekonna vanasse suvilasse. Käia Stefit iga päev vaatamas, teha talle sooja toitu ja loota, et šokivangistus toimib.
Aga kõik ei lähe sugugi plaanipäraselt. Sündmuste ootamatu käik vangistab Helena kuhugi reaalsuse ja lootuste vahealasse ning sunnib naist peeglisse vaatama ja oma emaarmastust lõplikult ümbermõtestama.
Kestvus 104 min