Sirelilõhnaline ööbiku öökohvik
Algusaeg:
R, 30.05.2025 19:00Lõpuaeg:
R, 30.05.2025 20:30Asukoht:
Anija mõisKorraldaja:
Anija mõisPilet:
Piletid Piletilevi eelmüügist 12€ ja enne algust kohapeal 15€.
Mõisa püsinäituse külastus samal päeval soodushinnaga 6€.
Koduleht:
LinkTraditsiooniks saanud varasuvise VESTLUSÕHTU külaliseks on sel korral kirjandusteadlane ja Tallinna Kirjanduskeskuse direktriss MAARJA VAINO.
Eesti raamatu aasta ning Eduard Vilde juubeliaasta on heaks põhjuseks võtta luubi alla romaan „Kui Anija mehed Tallinnas käisid“ ning ühtlasi rääkida ka kirjaniku põnevast elust ja karakterist.
Tänavu möödub 160 aastat kirjaniku ja seltskonnategelase Eduard Vilde sünnist. “Ütleme kirjaniku ja seltskonnategelase, sest Eduard Vilde oli omal ajal pidevalt tähelepanu all – küll oma noorpõlve pööraste tegude, küll teravate sõnavõttude tõttu,” selgitas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. “Kuid ennekõike tuleb Eduard Vildet hinnata muidugi kirjanikuna. Eesti raamatu aastal on põhjust meenutada, et just Vilde pani rahva lugema – tema jutud ja joonealused romaanid olid esimesed teosed, mille nimel tulid inimesed varavalges lehetoimetuse ukse taha sabasse seisma, et trükisoojast ajalehest uut osa lugeda.”
(Väljavõte Tallinna Kirjanduskeskuse koduleheküljelt)
Vestlusõhtu on pühendatud Eesti raamatu aastale.
Avatud puhvet, kus oma kuulsaid hõrgutisi pakub Anija Mõisakohwik.
Lisainfo: +372 5553 0038 ja info@anijamois.ee